Třicítka & Dvojka
Znak Třicítky
Znak Dvojky

Aktuality
O nás
Akce
Letní tábor
Fotogalerie
Historie
Ke stažení
Kontakty
Členské příspěvky

Zimní táborový oheň

© Myška & Béďa

Profile for tricitkadvojka

Struktura oddílu

V současnosti fungují oddíly Třicítka a Dívčí dvojka ve sloučené podobě jako smíšený oddíl. Máme pět družin - Vlci, Vlaštovky, Srnky, Vydry a Tygry, jejichž členové se scházejí na družinových schůzkách. Tyto schůzky vedou starší členové - rádcové s tím, že na část každé družinovky dorazí také člen vedení. Jedenkrát měsíčně vedení pořádá oddílovou schůzku na které se sejde celý oddíl a vyhlásí se pořadí členů v bodování za uplynulý měsíc.

Pokud dítě přijde do našehi oddílu a splní nováčkovskou zkoušku, stává se členem. Pro členy organizuje vedení, v čele s hlavním vedoucím, oddílové akce. Stalo se tradicí, že nejlepší z členů přecházejí do vedení oddílu, ti nejlepší z vedení pak přebírají funkce hlavních vedoucích. Takto se v čele oddílu vystřídala již řada generací.

*

Činnost

Oddíly Třicítka a Dvojka pracují po celý rok. Ve školním roce jezdí o víkendech na výpravy. Konají se pravidelně každý druhý týdenn. Délka výprav je různá od jednodenních výšlapů v rámci Ostravska až po týdenní výpravy do některého ze vzdálenějších koutů. V zimním období jezdíme na chaty nebo na kterou ze základen ATOMu, v letním období spíme pod stanem na některém z našich osvědčených tábořišť.

O jarních prázdninách pořádáme ve spolupráci s oddílem Sedmička zimní tábor, kde se děti věnují lyžování nebo běžkování. O letních prázdninách v průběhu měsíce července každoročně jezdíme na letní stanový tábor, který se koná poblíž obce Sloup v Moravském Krasu.

Co si vzít na výpravu?

Věci A (na jednodenní výpravu):

Výstroj: zápisník+tužka (Z+T), vázačka, šátek na hry, KPZ, laso

Oblečení: dle počasí, v zimě - nutně pevná obuv, čepice, rukavice 2x, šála, oddílová bunda/kabát; v létě - kraťasy, tričko, mikina, pevná obuv, pokud nebude řečeno jinak

Jídlo: pití - min. 1,5 litru, svačinka na celý den

!!!Děti do 15-ti let budou mít průkazku s fotkou a datem narození, např. průkaz na vlak, MHD, nebo KČT!!!

Každý člen bude mít průkaz KČT.

Věci B (na vícedenní výpravu):

Kroj: krojovka, kraťasy ke kroji, pevná obuv, bílé ponožky, šátek, turbánek, oddílové triko

Výstroj: zápisník+tužka (Z+T), vázačka, šátek na hry, KPZ, laso

Věci na spaní: spacák, karimatka, věci na spaní, hrubě ponožky

Věci na sport: sportovní oblečení (kraťasy, tepláky, 2 trička, mikina), sportovní obuv

Věci na večer: kalhoty, košile s límcem, svetr, oddílová bunda/kabát, šátek na krk, pevná obuv (stejná jako ke kroji)

Hygienické potřeby: kartáček na zuby, zubní pasta, mýdlo, ručník, čisté spodní prádlo, toaletní papír

Ostatní: baterka, ešus, lžíce, nůž, pláštěnka

!!!Děti do 15-ti let budou mít průkazku s fotkou a datem narození, např. průkaz na vlak, MHD, nebo KČT!!!

Každý člen bude mít průkaz KČT.

Věci do družiny:

2-3 sekery (vezme rádce, podrádce, případně starší členové), kotlík, pila, lopatka, stan, potřeby na čaj, sirky 2x, společné jídlo

Věci B budou mít všichni na vícedenní výpravu, věci A na jednodenní výpravu. Pokud se bude brát něco navíc, nebo se něco z těchto věcí brát nemusí, bude to uvedeno na informacích o výpravě v klubovně.

O táboře

Tábor pořádáme v prvé řadě pro své členy. Část úvastníků tábora ale v posledních letech tvoří i děti mimo oddíl, z nichž někteří se potě členy oddílu stali. Účast na našich táborech je otevřena i těm, kteří (prozatím) nemají zájem o soustavnou činnost po celý rok. Účast na táboře není závazkem k členství.

Klubovna

Družinové schůzky se konaji v klubovně na Slavíkové ulici v Porubě.

Informace pro členy a rodiče:

Bohužel zatím nemáme u vchodu do domu zvonek. Pokud jsou vchodové dveře zamčené a vy se nemůžete do klubovny dostat, obejděte dům po pravé či levé straně a zaklepejte na okno klubovny v suterénu. Děkujeme.

Adresa klubovny:

Slavíkova 1762/40
Ostrava - Poruba
708 00

Na výpravách a Letním táboře je zakázáno pití alkoholu a kouření!